Inwestowanie w nieruchomości nie musi już oznaczać konieczności ciągłego poszukiwania najemcy mieszkania oraz stresu spowodowanego kolejnymi remontami czy naprawami. Czym się różnią condohotele od aparthoteli i jakie zalety posiada inwestowanie w condohotel?
Condohotel, a może aparthotel?
Jakie są różnice między aparthotelem, a condohotelem? Tak naprawdę zupełnie umowne. Inwestowanie w condohotel jak i w aparthotel opiera się dokładnie o ten sam system. Warto jednak zaznaczyć różnice, jakie przynosi inwestowanie w condohotele w stosunku do innej popularnej formy inwestycji w nieruchomości, jaką jest wynajem mieszkań. Wynajem mieszkania wiąże się nie tylko ze znalezieniem lokalu w atrakcyjnej lokalizacji, zamieszczeniem ogłoszenia oraz selekcji najemców, ale też ze sporymi wydatkami związanymi z eksploatacją mieszkania. Często też dochodzą do tego konflikty z najemcą, a wszystko to przy większej ilości mieszkań staje się niezwykle angażujące dla właściciela, zapewniając zwrot z inwestycji na poziomie zaledwie kilku procent w skali roku.
Condohotele, wymiennie nazywane również aparthotelami, to apartamenty lub pokoje hotelowe posiadające swoją własną księgę wieczystą oraz odrębnego właściciela. Upraszczając, inwestowanie w condohotel jest inwestycją w pokój hotelowy. Pociąga to za sobą szereg zalet, skupiających się głównie na niskim zaangażowaniu właściciela pokoju, w zestawieniu z czerpaniem przez niego maksimum zysków.
Jakie są zalety inwestowania w condohotel?
Po pierwsze, inwestowanie w condohotel stanowi świetny sposób na lokatę swojego kapitału dla osoby, która nie może w pełni poświęcić się prowadzonemu biznesowi. Zaangażowanie właściciela sprowadza się właściwie jedynie do zakupu apartamentu bądź pokoju. Wynajmowaniem pokoju oraz dbaniem o jego stan zajmuje się już zarządca.
Inną, niezwykle istotną zaletą tego typu inwestycji są duże zwroty roczne oraz wysoki profil bezpieczeństwa. W przypadku inwestowania w condohotel można liczyć na zyski podobne jak w przypadku wynajmu mieszkania, jednak generowane są one bez czynnego udziału właściciela pokoju. Więcej na temat tego typu inwestycji mogą Państwo przeczytać na stronie Condo.pl.
Ponadto, wszelkie koszty związane z naprawą lub remontem pokoju są ponoszone przez zarządcę. W ciągu roku pozwala to na oszczędności rzędu nierzadko tysięcy złotych.
W przypadku wielu inwestycji możliwe są tzw. pobyty właścicielskie. Właściciel apartamentu ma do dyspozycji ustaloną ilość dni w ciągu roku, w trakcie których może on przebywać w zakupionym przez siebie wcześniej pokoju, nie płacąc za to ani grosza.