Inwestowanie w aparthotele – bezpieczny sposób na pomnażanie kapitału?

Inwestowanie w aparthotele – bezpieczny sposób na pomnażanie kapitału?

Na rynku nieruchomości pojawia się coraz więcej ciekawych alternatyw dla wynajmu mieszkań. Jednym z nich jest inwestowanie w aparthotele, które z racji swoich licznych zalet zyskuje rosnącą popularność. Dlaczego tak się dzieje?

Czym są aparthotele?

Aparthotele nie różnią się szczególnie od zwykłych hoteli. Każdy może zarezerwować w nich pokój w dowolnej chwili, w dowolnym momencie może się również wymeldować. Aparthotel posiada recepcję oraz pełną obsługę, tak jak dzieje się to w przypadku hotelu tradycyjnego. Tym, co jednak wyróżnia aparthotele od każdego innego budynku jest to, że jest to obiekt inwestycyjny, w którym każdy apartament może posiadać innego właściciela. Inwestowanie w aparthotele będzie więc polegać na wykupieniu konkretnego apartamentu w aparthotelu oraz czerpaniu zysków z generowanego przez niego obrotu.

Inwestowanie w aparthotele – czy warto?

Inwestowanie w aparthotele stało się wygodną alternatywą dla inwestycji w nieruchomości. Sprawdza się szczególnie u osób ceniących swój czas, nie mogących pozwolić sobie na ciągły nadzór nieruchomości oraz aktywne szukanie najemców. W aparthotelu wszystko dzieje się bowiem bez udziału właściciela. Posiada on własnego zarządcę, który dba o to, by pokój utrzymany był zawsze w najwyższej kondycji, a wszelkie naprawy dokonywane są bez wkładu własnego inwestora. 

Bardzo istotną zaletą aparthoteli jest ciągły ruch generowany zarówno przez turystów, jak i przez klientów biznesowych. Aparthotele wyróżnia to, że są one urządzone jak wysokiego standardu mieszkania. Turysta ceni w nich więc swobodę i przestrzeń przypominającą dom, biznesmen z kolei w celu umówienia spotkania nie musi już korzystać z głośnego, hotelowego lobby – może je przeprowadzić w wygodnym salonie w ciszy i spokoju. Ponadto aparthotele zapewniają wiele udogodnień takich jak na przykład salon spa na terenie obiektu czy basen. W połączeniu z lokalizacją w dużym mieście wszystko to sprawia, że inwestowanie w aparthotele jest nie tylko bezpieczne, ale przynosi również wysokie, roczne przychody, często przewyższające te z najmu mieszkania, który jest o wiele bardziej czasochłonny zarówno na etapie szukania najemcy, jak i kontroli nieruchomości.