Aparthotele, czym są? Czy warto? Jak w nie inwestować?

Aparthotele, czym są? Czy warto? Jak w nie inwestować?

Aparthotele to w skrócie połącznie dwóch słów „apartament” i „hotel”, nazwa nie jest przypadkowa, bowiem są to apartamenty wynajmowane w systemie hotelowym np. na parę godzin, dobę. Zastosowania apartamentów hotelowych są nieograniczone, wszystko tak naprawdę zależy od potrzeb klienta, lecz najczęstszym powodem wynajmowania tego typu mieszkań są po prostu sprawy biznesowe. Przykładowo firma działająca w trybie zdalnym, która nie posiada biura, musi przedstawić klientowi istotę działania swoich usług,  może wynająć aparthotel, gdzie  ma możliwość przyjęcia klienta w bardzo dogodnych warunkach.

Dobry sposób na inwestowanie swoich oszczędności

Skoro już wiadomo o czym jest mowa. Warto przejść do konkretów, czyli ceny i ryzyka inwestycji w aparthotele. Tak jak sama nazwa wskazuje są to apartamenty do wynajęcia, więc istotą inwestycji jest kupno na własność apartamentu, którego ceny w zależności od lokalizacji, wyposażenia i wielu innych czynników oscylują w granicach od 200 tysięcy złotych, nawet do miliona. Bez wątpienia inwestycja takich kwot łączy się z ogromnym ryzykiem i obawą przed gigantycznymi stratami. Faktycznie ryzyko istnieje, ale ze względu na istotę inwestycji jest bardzo małe albo wręcz nawet znikome. Warto również przyjrzeć się temu, czy sama inwestycja będzie opłacalna? Według wielu ekspertów i ekonomistów jest to, jak najbardziej dochodowy sposób inwestowania.

Zarabianie na aparthotelu

Przy odpowiednim zagospodarowani aparthotelu już od pierwszego dnia zyski z wynajmu mogą przewyższać wydatki związane np. z kredytem, czyli wynajęty lokal zarabia sam na siebie. Wynajem krótkoterminowy apartamentu w systemie hotelowym jest też o wiele bardziej opłacalna, aniżeli wynajęcie długoterminowe. Wynika to z różnicy, która klient musi zapłacić za noc. W przypadku wynajmu długoterminowego liczy się stałą opłatę wraz z czynszem i mediami, natomiast aparthotel może przynieść zysk nawet do kilkuset złotych za noc. Warto również zaznaczyć, że właściciel aparthotelu (w przeciwieństwie do wynajmu długoterminowego) nie jest obarczony przepisami prawa o ochronie lokatorów.