Aparthotel – baza noclegowa dla całej rodziny

Aparthotel – baza noclegowa dla całej rodziny

W dużych miastach o bogatej tradycji historycznej, ruch turystyczny trwa praktycznie przez cały rok. Przyjeżdżają tam osoby z różnych zakątków Polski z całymi rodzinami. Chcą pokazać starszym dzieciom zabytki architektury, muzea, galerie sztuki. Maluchów rodzice zabierają do parku wodnego, wesołego miasteczka, lub do teatru z dziecięcym repertuarem. Rodziny zatrzymują się zazwyczaj na kilka dni, więc potrzebne jest im komfortowe i niekrępujące zakwaterowanie.

Co zamiast hotelu?

Wynajęcie noclegów w hotelu dla bardziej licznej rodziny, wiąże się zazwyczaj z koniecznością zamówienia co najmniej dwóch pokoi. Jest to niepraktyczne i drogie. Doskonałą alternatywą dla takiego rozwiązania jest aparthotel. Może się on składać z dwóch sypialni, pokoju dziennego i zaplecza kuchennego wyposażonego w niezbędne sprzęty. Rodzina poczuje się jak we własnym mieszkaniu. Wszyscy będą razem, a kuchnia umożliwia przyrządzanie śniadań, obiadów i kolacji, więc nie ma potrzeby wychodzenia do restauracji. Aparthotel zapewnia większy spokój i swobodę, niż hotel pełen obcych ludzi. W razie niepogody, rodzice mogą dzieciom zorganizować zabawy, bez obaw że jeśli będą one zbyt głośne, zirytują hotelowych sąsiadów.

Czy to się opłaca?

Najczęściej aparthotel znajduje się w obiekcie zlokalizowanym w pobliżu miejsc atrakcyjnych pod względem turystycznym, albo w okolicy centrum miasta. Zwiedzający nie muszą korzystać z samochodu, taksówki, lub środków miejskiej komunikacji. Przed wyjściem na wycieczkę albo w drodze powrotnej, turyści zrobią zakupy produktów na codzienne posiłki i umieszczą je w lodówce, która jest standardowym wyposażeniem kuchni. Ugotowanie samodzielnie obiadu dla kilku osób to o wiele niższy koszt niż stołowanie się całą rodziną w restauracji. Zakupione w sklepie przekąski i soki dla dzieci są zawsze pod ręką, można je podać im o dowolnej porze. W  zwykłym hotelu, dostępne w pokojach napoje są w cenie z marżą, podobnie jak przekąski lub słodycze w barze hotelowym. Aparthotel daje zatem możliwość oszczędnego gospodarowania funduszami przeznaczonymi na rodzinną, kilkudniową wycieczkę.